Польща підніме українське питання в Радбезі ООН Избранное

16.05.2018 23:32
shadow

Президент Польщі Анджей Дуда 17 травня під час дискусії в раді безпеки ООН буде говорити про необхідність дотримання міжнародного права зосередиться на трьох важливих питаннях, в рамках яких, зокрема, зверне увагу і на ситуацію в Україні, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на міністра канцелярії президента Польщі Кшиштофа Щерського.

"Президент Польщі хоче, щоб ця дискусія стосувалася трьох великих питань міжнародних відносин в сучасному світі. По-перше, йдеться про пропаганду права і хороших рішень та інститутів, які роблять можливим мирне співіснування країн завдяки праву у міжнародних відносинах ", — заявив Щерський.

Він додав, що прикладами таких потрібних інститутів є міжнародні організації, які виконують посередницькі місії між сторонам конфліктів, або кримінальні трибунали. За його словами, міжнародне право дозволить, наприклад, зняти напруження на корейському півострові.

"Друге питання — це сфера, де ми маємо справу з порушенням міжнародного права, із створенням напруги, конфліктів і воєн у світі. У цьому контексті президент зверне увагу на ситуацію в нашому регіоні: Україна, заморожені конфлікти в Грузії, Молдові, Нагірному Карабасі ", — підкреслив Щерський.

Третім питанням, як зазначив Щерський, буде звернення Дуди до міжнародного співтовариства, щоб "міжнародне право застосовувалося з добрими намірами, щоб воно служило міжнародній справедливості".

Як підкреслив польський міністр, перед своїм виступом Дуда планує зустрітися з представниками регіону Центрально-Східної Європи, яких Польща зараз представляє в раді безпеки ООН, щоб обговорити з ними тези свого виступу.

"Це — нова практика, показує нашу відкритість і роль щодо країн, які ми представляємо в Радбезі", — зазначив Щерський.

Польський міністр зазначив, що ця дискусія викликає живий інтерес: крім членів Радбезу ООН, участь у ній підтвердили представники понад 60 країн. Важливим він назвав те, що представництво країн Центрально-Східної Європи в дискусії буде дуже високим. Зокрема, в ній візьмуть участь глави МЗС Литви, Латвії та Естонії, а також заступники голів МЗС України та Грузії.

Нагадаймо, Польща очолила головування в раді безпеки ООН. З 1 травня Польща почала ротаційне головування в Раді безпеки ООН.

Посол Польщі в Україні розповів, як змусити Росію піти з Криму. Польща підтримує територіальну цілісність і суверенітет України.

В ООН розповіли, як терористи ІДІЛ планують проникнути в Європу — The Guardian. В ООН попереджає Європу, що нова хвиля міграції буде набагато потужніше, ніж та, яка викликала кризу кілька років тому.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/polscha-pidnime-ukrayinske-pitannya-v-radbezi-oon-277903_.html”