Дослідницький центр у місті Шпіц підтвердив висновки Портон Дауна щодо отруєння Скрипалів Избранное

15.04.2018 09:02
shadow

Експерти Центру радіаційного та хіміко-радіологічного аналізу в швейцарському місті Шпіц (співпрацює з ОЗХЗ) не сумніваються у висновках британських колег щодо того, що екс-офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його донька були отруєні речовиною "Новачок".

Напередодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про те, що лабораторія у місті Шпіц начебто ідентифікувала отруту як "токсичний хімікат BZ", рецептура якого "перебувала на озброєнні армії США, Великої Британії та інших країн НАТО".

"Лише ОЗХЗ може прокоментувати це твердження. Але ми можемо повторити те, про що заявили 10 днів тому: ми не маємо сумнівів щодо того, що Портон Даун визначив "Новачок". Портон Даун — як Шпіц — є лабораторією, призначеною Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Стандарти у перевірці найжорсткіші, тож можна довіряти результатам", — йдеться у повідомленні лабораторії, опублікованій на сторінці в Twitter.

Only OPCW can comment this assertion. But we can repeat what we stated 10 days ago: We have no doubt that Porton Down has identified Novichock. PD — like Spiez — is a designated lab of the OPCW. The standards in verification are so rigid that one can trust the findings. #Skipal pic.twitter.com/3xp3dBFAdP

— Spiez Laboratory (@SpiezLab) 14 квітня 2018 р.

Нагадаємо, ОЗХЗ завершила розслідування інциденту в британському Солсбері, де 5 березня нервовопаралітичною речовиною "Новачок" були отруєні екс-співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька.

У відповідь на замах на Скрипалів британський уряд ініціював висилку 23 російських дипломатів, до неї приєдналися країни НАТО, Європейського союзу та їхні партнери. Солідарність з Великою Британією висловили 28 держав, які вислали майже 150 російських дипломатів.

Крім того, анульована акредитація семи російських представників при НАТО.

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте у матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/doslidnickiy-centr-v-shpice-pidtverdiv-visnovki-porton-dauna-po-otruyennyu-skripaliv-275215_.html”