«Спєцпровєрка» СБУ в дії: засуджена учасниця схем «МінЗДоха» змогла отримати посаду в НАЗК Избранное

18.01.2018 00:00
shadow


Колишня чиновниця НАЗК Тетяна Шкребко була засуджена до 5 років позбавлення волі умовно, визнавши участь в службовій підробці при незаконному відшкодуванні ПДВ за часів Олександра Клименка.


Про це свідчить вирок Печерського райсуду Києва, передають «Наші гроші».


Як зазначає видання, Шкребко працювала в НАЗК з 2016 року до середини 2017 року, тобто вирок вона отримала саме під час роботи в агентстві, яке повинно стежити за корупцією серед державних чиновників.


Зокрема, Шкребко визнала свою провину в службовій підробці і участь в злочинах, скоєних злочинною організацією екс-президента Віктора Януковича, екс-прем\’єра Миколи Азарова, екс-глави Міндоходів Олександра Клименка, заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем.


За даними слідства, учасники злочинної організації в період з квітня 2012 року по вересень 2013 року заволоділи коштами держбюджету на суму 3,16 млрд грн шляхом неправомірного отримання бюджетного відшкодування ПДВ трьома підприємствами — «Мегатерій», «Газіновація» і «Ексімтех».


Зокрема, вона організувала службове підроблення документів по відшкодуванню ПДВ на загальну суму 584 млн грн на користь «Газіновації», провину в чому Шкребко визнала.


На підставі наданих даних податкової служби, Держказначейство у вересні і жовтні 2012 року перерахувало до банку «Капітал» на рахунок фірми «Газіновація» 584 млн грн, звідки їх зняли готівкою і розподілили між учасниками злочинної організації.


При призначенні покарання Тетяні Шкребко слідство вказало, що вона не була учасницею злочинної організації, а брала участь у злочині, скоєному цією організацією.


Як зазначено у вироку, Шкребко «здогадувалася про існування злочинної організації, до складу якої увійшли керівники ДПС України та ДПС в Києві, але без залучення до участі в такій організації, без інформування про розподіл ролей в ній і без повідомлення про мету її створення».


Шкребко «активно сприяла встановленню обставин кримінального провадження» — дала «свідчення про вчинені ним порушення, а також викривальні показання про осіб, обставини та події, що мають значення для кримінального провадження».


Крім того, вона добровільно частково відшкодувала державі збитків на суму 5 тисяч₴


За угодою з ГПУ, Шкребко було призначене більш м\’яке покарання, ніж передбачено законом.


Так, їй загрожувало від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією і забороною займати посади.


Замість цього вона була засуджена до 5 років позбавлення волі умовно без позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю і без конфіскації майна.


У 2016 році Шкребко була призначена заступником керівника департаменту — керівником першого відділу Департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції.


15 липня 2016 року було розпочато перевірку, передбачену законом «Про очищення влади», яку Шкребко успішно пройшла.


Як повідомлялося, начальниця головного управління ДФС у Києві Людмила Демченко згадується у низці кримінальних проваджень по конвертації та службовому підробленні.


Нагадаємо, що всі претенденти на високі державні посади проходять так звану "спеціальну перевірку" в СБУ, мета якої "відсіяти" коррумпованіх, раніше засуджених та схильних до зради кандідатів.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/sp-tsprov-rka-sbu-v-d-zasudzhena-uchasnitsya-skhem-m-nzdokha-zmogla-otrimati-posadu-v-nazk”