Українські лікарі самі чинять апарати ШВЛ і не мають елементарних засобів захисту

22.05.2020 18:50
shadow

Американське видання Bloomberg опублікувало відео, яке було знято в одній з лікарень Чернівців, де рятують людей, інфікованих коронавірусом. Єдиний фахівець інфекційного відділення цієї лікарні Ольга Кобевко ділиться, що на даний момент 80-90% персоналу перебувають на лікарняному. При цьому медзаклад розраховане на 60 пацієнтів, але зараз там розміщено сотня хворих.

Об этом сообщает Звездный клуб

А коли машина для підтримки дихання ламається, лікарі бігають по палатах і цікавляться, чи немає серед пацієнтів електрика, який зможе полагодити апарат.

У підсумку, такі як Ольга Кобевко намагаються змусити його заробити своїми руками. На щастя, у них це виходить. Але не завжди.

«Пацієнти благають: «Повітря, дайте мені повітря», — а ти нічого не можеш зробити. Ти просто продовжуєш стискати цю подушку, нездатну врятувати життя. Це найгірше. А централізована система подачі кисню коштує не дорого», — ділиться лікар.

Але жалюгідний стан лікарні в цілому — не єдина проблема. Медики скаржаться на низькі зарплати. Крім того, у них навіть немає нормальних засобів захисту, включаючи і респіратори і костюми. А те, що є, як стверджує сам персонал, це допомога волонтерів, а не держави.

Тому виникає питання, кому Моз закуповує костюми біозахисту в Китаї, які, до всього іншого, на 40% дорожче українських? І про кого в принципі дбає Моз під час боротьби з коронавірусом, якщо лікарі самостійно лагодять апарати, що дають пацієнтам можливість дихати. А 90% з них самі заражаються, намагаючись врятувати чужі життя, не маючи ні респіраторів, ні достатньої кількості масок і рукавичок, ні одноразових/багаторазових костюмів, ні якої-небудь іншої допомоги з боку держави. Не кажучи вже про обіцяних 300% доплат, які з невідомих причин виплачуються якось вибірково.Джерело статті: “http://povin.com.ua/294163-22-05.html”