Гончарук щодо співпраці з МВФ: це не про кредит, а це про репутацію країни

03.05.2020 11:54
shadow


Експрем`єр Олексій Гончарук заявив, що від отримання кредиту МВФ залежить репутація країні та можливість подальшої співпраці.

Об этом сообщает Преступная Россия


Про це він розповів в інтерв`ю радіо "Свобода".


За його словами, Україна поки не може відмовитися від співпраці з МВФ.


"Я впевнений, що президент розуміє важливість співпраці з МВФ. Більше того, ми неодноразово говорили про те, що це ж не про кредит МВФ, а це про репутацію країни. Тобто про те, чи будуть з тобою взагалі працювати наступні декілька років, чи ні", — підкреслив Гончарук.
Він наголосив, що відсутність співпраці з МВФ – це шлях до дефолту.


"Є креативні, екзотичні ідеї в окремих людей, які також не соромляться доносити ці ідеї до президента. І тому в публічній площині важливо пояснювати, що відсутність співпраці з МВФ – це шлях до дефолту.


Це такий сценарій дефолтний. Тобто люди, які ратують за те, щоб відмовитися від МВФ, від співпраці з нашими міжнародними партнерами, ратують за цей сценарій. Це важливо розуміти", — зазначив експрем`єр.


Нагадуємо:


Україна очікує у 2020 році два транші від Міжнародного валютного фонду по 1,75 мільярда доларів і обговорює подальше збільшення суми траншів, однак за програмами щодо боротьби з коронавірусом переговорів не проводить.


У Центрі економічної стратегії заявили, що профінансувати оновлений дефіцит бюджету в розмірі 7,5% ВВП можливо лише за допомогою МВФ.


У оновленій версії держбюджету закладено підтримку від міжнародних фінансових організацій, зокрема пряма підтримка МВФ.


Серед умов, потрібних для продовження програми МВФ — прийняття в цілому "антиколомойського" законопроєкту про банки, до якого після першого читання, нардепи пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським подали понад 16 тисяч правок.


Президент Володимир Зеленський заявив, що розраховує на збільшення програми з Міжнародним валютним фондом до 8 мільярдів доларів, а спільно від Світового банку, МВФ та ЄБРР Україна може отримати "щонайменше" 10 млрд дол


2 квітня Зеленський заявив, що Україна найближчими тижнями підпише меморандум з Міжнародним валютним фондом.


46% відсотків опитаних українців вважають, що зараз краще не співпрацювати з Міжнародним валютним фондом і не отримувати нові кредити, інші 32% підтримують вектор співпраців з МВФ.


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/05/3/660087/”