[an error occurred while processing the directive] [an error occurred while processing the directive]

Україна терміново відреагувала на зміни у польському законодавстві

28.06.2018 06:58
shadow
Парламент Польщі на своєму позачерговому засіданні проголосував за зміни до скандального закону
Зміни до закону про Інститут національної пам’яті, за які Сейм Польщі проголосував в середу, не задовольняють українську сторону.

Таку думку висловив Тимчасовий повірений у справах України в Польщі Василь Зварич.

Так, він зазначив, що польський парламент не розглянув положення, які викликають найбільше критику з боку українців. Крім того він зазначив, що зміни до скандального закону також не підтримали Ізраїль та США.

"На жаль, Сейм Польщі не скористався нинішньою доброю нагодою, щоб розглянути також ті положення, які викликають наше занепокоєння і заважають нормальній конструктивній співпраці з питань історичної пам’яті. Зміни до закону про Інститут національної пам’яті від 26 січня викликали занепокоєння Ізраїлю, США та України. Сьогоднішнє ж голосування не задовольнило сподівань української сторони",- заявив Зварич.Водночас, він підкреслив, що українська сторона розцінює нинішнє схвалення змін до закону як "вияв готовності польської сторони до перегляду тих його положень, які створили небажані перешкоди для співпраці Польщі з партнерами, у тому числі з Україною".

"Фактично, завдяки прийнятим змінам знімається одне із застережень, яке висувала також українська сторона, про неможливість ведення відкритої й об’єктивної дискусії з питань трагічної українсько-польської історії під загрозою кримінального переслідування",- зауважив український дипломат.

Він додав, що вже найближчий час Конституційний суд Польщі опублікує свою позицію стосовно скандального закону та конфліктних понять у ньому.

"Сподіваємося, що найближчим часом з урахуванням позиції Конституційного суду буде внесено нові зміни до закону про ІНП, які повністю відкриють шлях до подальшої конструктивної взаємодії між Україною та Польщею з питань історичної пам’яті",- наголосив Тимчасовий повірений у справах України в Польщі.

Разом з тим варто відзначити, що парламент Польщі на своєму позачерговому засіданні проголосував за зміни до закону про ІПН. Зокрема, ними передбачається скасування положення щодо кримінального переслідування осіб, у тому числі й іноземців, за "публічне і всупереч фактам" звинувачення Польщі і польського народу у злочинах нацистів у роки Другої світової війни. Варто зазначити, що саме ця поправка викликала різку та нищівну критику Ізраїлю та США. Натомість, парламент так і не розглянув українські пропозиції до цього закону, які передбачають згадку про "злочини українських націоналістів і членів українських формацій, які були колаборантами німецького третього рейху", а також визначення, чим є "злочини українських націоналістів".

У свою чергу ціла низка польських публіцистів та журналістів наголошували, що "українська” поправка прописана некоректно, зі значними помилками і незрозумілими тезами, і є підстави вважати, що її ініціювали проросійські сили.

Парламент Польщі вніс зміни в скандальний закон про Інститут нацпам’яті

Нагадаймо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Польща змінила закон, що стосується українців.Джерело статті: “https://znaj.ua/politics/ukrayina-terminovo-vidreaguvala-na-zminy-u-polskomu-zakonodavstvi”

[an error occurred while processing the directive]
[an error occurred while processing the directive]