Хіматака в Сирії: США зловили Путіна і Асада на гарячому Избранное

20.04.2018 06:26
shadow
США має достовірну інформацію, яка вказує на те, що російські чиновники працюють з сирійським режимом, щоб заблокувати і затягнути доступ інспекторів ОЗХЗ в Думі
У четвер під час брифінгу у Вашингтоні речниця Державного департаменту США Ґезер Науерт заявила, що сирійський режим разом з представниками Росії всіляко блокують погоджений доступ інспекторів Організації щодо заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) до місця проведення хіматаки в районі міста Дума з метою ліквідації слідів застосування хімзброї.

Офіційний представник відомства зазначила, США може підтвердити, що команда ОЗХЗ досі не може дістатися до міста Дума в Сирії.

Вона підкреслила, що минуло вже 12 днів після того, як в районі, де проживають цивільні, була проведена хімічна атака.

Речник Держдепу стверджує, що США має достовірну інформацію, яка вказує на те, що російські чиновники працюють з сирійським режимом, щоб заблокувати і затягнути доступ цих інспекторів (ОЗХЗ – ред.) в місто Дума.

Вона зазначила, що мова йде про можливі зусилля росіян для того, щоб провести розслідування за власним сценарієм.

"Представники Росії при підтримці сирійського режиму, як ми вважаємо, здійснюють дегазацію на місці проведення атаки і зачищають його від доказів, які доводять застосування хімічної зброї", — підкреслила Науерт.

Представник Держдепартаменту США також звернула увагу на те, що уряд Сирії і представники РФ намагаються тиснути на людей для того, щоб вони змінили свої свідчення "про те, що дійсно сталося тієї ночі".

Науерт також підтвердила, що її заява грунтується на "достовірній інформації і даних розвідки".

Як повідомляв Знай.uа, у Міністерстві закордонних справ Франції заявили, що основні докази хіматаки в Сирії могла знищити Російська Федерація. Крім того, в опублікованій заяві йдеться про те, що Росія активно перешкоджає розслідуванню ОЗХЗ і ООН хімічної атаки. Відомо, що знайти винних у хімічній атаці змогло б тільки спільне розслідування ООН і ОЗХЗ, але Росія заблокувала таку ініціативу.Джерело статті: “https://znaj.ua/politics/himataka-v-syriyi-ssha-zlovyly-putina-i-asada-na-garyachomu”