Російський експерт із хімзброї: На озброєнні Росії жодних сполук, які називаються "Новачок", не було Избранное

14.03.2018 00:00
shadow
Уткін: Жодних серйозних документів, які б давали змогу робити правильні висновки, таких документів немає

Нервово-паралітичний агент "Новачок" не був на озброєнні армії РФ, заявив в ефірі телеканала "Россия 1" російський експерт із хімічної зброї, інспектор ООН щодо Іраку й автор технологій знищення хімічної зброї Антон Уткін.

"На озброєнні Росії жодних сполук, які називаються "Новачок" чи ще якось так, – таких сполук не було. Я очолював колектив учених, який займався розробками технологій знищення хімічної зброї, і можу сказати, що всі отруйні речовини, які ми знищували, штатні отруйні речовини... ми знищили в жовтні минулого року", – розповів він.

За словами експерта, про матерію, за допомогою якої намагалися отруїти колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля в Лондоні, він уперше почув зі ЗМІ.

"Хтось щось сказав, хтось намалював якусь формулу, якийсь перебіжчик про щось заявив. Наскільки я знаю, жодних серйозних документів, які б давали змогу робити хоч якісь грамотні висновки, – таких документів немає", – вважає Уткін.

Він додав, що симптоми у Скрипаля схожі на дію нервово-паралітичної речовини.

"Але це я говорю про отруєння нервово-паралітичними отруйними речовинами. Що стосується звинувачень щодо Росії... Мають бути мотив, знаряддя злочину і виконавці. Що ми маємо? Сьогодні репутація Росії в нерозповсюдженні хімічної зброї незвичайно висока", – заявив Уткін.

Міністр закордонних справ Борис Джонсон 6 березня заявляв, що Великобританія буде жорстко реагувати на будь-які докази участі РФ у ймовірному отруєнні Скрипаля, аж до зниження рівня представництва на футбольному чемпіонаті у 2018 році.

12 березня прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. За її словами, Кремль повинен надати пояснення щодо події до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Мей також домовилася із президентом Франції Еммануелем Макроном про спільну відповідь на агресивні дії РФ.

13 березня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не буде відповідати на вимогу уряду Великобританії надати до вечора 13 березня пояснення щодо отруєння Скрипаля.

Цього самого дня МЗС РФ стало вимагати від Великобританії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

Один із творців "Новачка" Віл Мірзаянов зазначив, що якщо колишнього шпигуна і його дочку отруїли саме цією речовиною, то вони вже не одужають.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/rosijskij-ekspert-z-himoruzhiju-na-ozbrojenni-rosiji-nijakih-spoluk-jaki-nazivajutsja-novachok-ne-bulo-236307.html”